Blog

Mehmetİbish

İÇİNDE

Limanlara çekilmişsinBir rüzgar sefer emri vermezKöhne beden durgunlar, su alırAlış. Alış durulmaya, çektiğin senin.. Hangi liman.. Ya hangi deniz?Hangi sarmal dalganın açık denizinde balık avlarsın?Ben açıldım soğuğa, morina selamlamaya.

KARAKURA

Yanaştı canavar, yanaştıNefes… Yaladı dokundu.Meğer dip derine sızmışBenimin kör bağırsağında otururEpi topu kurt, büyükçe etobur. Olmadı hiç,Ölmedi hiç. Ölümüm boğazımda yuvalıGenzimden getiriyorum, geng..İki parmağ arasında evirip kokuyorum– Babam kokuyorİye miyim ol kadarına?

BERBEKLE

Dillerinden ne duydum, hallerinden ne okudum?Gece gece bulutlar yatarken- Hava mutluydu erkenŞimdi nasıldır acaba?Pamuk kuzular yakışmış mıUmut dağları dağılmış mıdır? Bu sabah güzbahar İstanbul’da..

YOLSU

Yol bir gölmüşYolculuk suya gömülüş Göle yazı yazdım silindiGönle düşeyazdımdilindi İnsan bilimleri suya hiyeroglifDil yarasıdır canım çekti ısırığı

KEÇE TÜYOLARI

Keçenin yünü yapağısı taze, canlı hayvandan kırkılmış olmalıymış. İzmir Tire’de ailesi onun oğlu dahil edilirse 4 kuşaktır keçeci olan ünlü Arif Cön’den grup sohbetinde duyduğum. Ölü koyunun yapağısından keçe olamıyormuş. Hani koyun hasta olduğunda fırtınaya tutulmuş gibi kesecek kasap koşturulur ya, bir bakıma boşuna değil. Yününe vurgunsanız, koyun ölmeden kırktırmanız gerekirmiş. Ayrıca bir de insan“KEÇE TÜYOLARI” yazısının devamını oku

ZİRAİ MÜCADELE

ZİRAİ SOHBET – Karıncaları ilaçlıyorum. – İlaçlama, onlar bereket. Hatta zenginlik habercisi. – Kenarda uslu uslu dursalar orayı karıncalara kiralayacağım. Nerede duracaklarını bilmiyor frensizler. Çingen gibi gavaracı onlar. Bir de geleni gideni belirsiz, sayısız. Sürekli misafir, ne idükleri anlaşılmıyor. Kuyruğundan bakamıyorsun. Belli ki karışıklıktan kirayı da zamanında yetiştiremezler, güvenim yok. Hele bazısı gemi azıya almış,“ZİRAİ MÜCADELE” yazısının devamını oku

UYKULUK

Mahallede sis içinde köpek ulumaları,Bir dalgın bir uyanık suçlu düşler,Birden! bir kedi çığlığı- Kıyamete gel, sakın duraksama sıratta,Unutmadan elma parlatılacakyılanla konuşulacak,Sorgucu tutuluyu dik sağlam isterBelki yasa kitabı yazılacak, uyanmadan.

DAMAT GİYDİRME

Eski Eğin yeni Kemaliye’ye ait çok güzel bir düğün adeti, müzikli bir tören. İlk ve tek kez tanık olduğum bu töreni tam bir yabancı kültür gözlemcisi antropolog gibi, çağrışımlarla ve düşünerek, olasılıkla bazı şeyleri doğru yorumlayıp bazı şeylerde fena çuvallayarak yazıya döktüm. Peşinden youtube’dan bir damar giydirme videosu bulup izlenebilir umarım. Damat topluluğun önüne bir“DAMAT GİYDİRME” yazısının devamını oku

SORUŞMA

Mi sevgi emekti? Mi sevgi Yahudi? Sevgiden öte sürekli ölüm.Sürekli korkudan ölüm,Denetim dışı hep bir delirim. Sen sevgim seni soruyorum Aşkla dolsırılsıklam sevNe bulursan yapış öpüş ucundanGüzel, sarhoşun sevgilisiYaşasın yaş sevgi!

SARMAYILAN

Sev Güzel sevmeyi umalım umarım,Bir ben vardır başkadır ve aynı benzer olması mümkün.Yolun dönüşümleri bunlar,Yolcu, yorgun,ve yorulmak geniş. Kabul her koşul ve kendi koşullarım evet,Kendi yolum kabul ve yol kesişimleri evet.Yol ayrımları kabul. Şefkate evet, acımayışımla birlikte. O yaşamda olmak yaşatmak için.İçim. İçimden.

Yükleniyor…

Bir yanlışlık oldu. Lütfen sayfayı yenileyin ve/veya tekrar deneyin.


Blogumu Takip Edin

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.

%d blogcu bunu beğendi: